Rodzaj ciała Atletyczny
Kolor oczu Ciemny brąz
Pomiar ciała 34-27-35 cali
Spinki do mankietów Wikipedii, Świergot, Instagram

Utalentowana brytyjska tenisistka Laura Robson zadebiutowała w ITF Junior Circuit w 2007 roku. Zaczęła grać w tenisa „jak tylko mogła chwycić rakietę tenisową”, aw wieku siedmiu lat zapisała się do akademii tenisa juniorów. W wieku 14 lat przeszła do zawodowej rangi w 2008 roku, aw 2013 Wimbledonie i US Open awansowała do czwartej rundy.

Zanim została zawodowcem, wygrała Wimbledon Junior Girls’ Championship. Reprezentowała także Wielką Brytanię i Andy'ego Murraya, zdobywając srebro w grze podwójnej mieszanej na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. 25 czerwca 2011 roku Laura zadebiutowała w telewizji w programie informacyjnym „Śniadanie”. Robson, która ma 28 lat, również ogłosiła, że ​​16 maja 2022 r. zakończy karierę tenisową.

Ile jest warta netto Laura Robson?

Laura Robson jest jedną z nielicznych osób o tak szerokim doświadczeniu, która jednocześnie pozostaje wierna swoim celom. Od 2022 r. Miała majątek netto w wysokości 8 milionów dolarów i miał przyzwoitą pensję w wysokości kilkudziesięciu tysięcy dolarów rocznie. Dodatkowo otrzymała nagrodę im 1 605 607 USD . Zgromadziła przyzwoitą sumę pieniędzy dzięki swojej pracy, a jej kariera tenisowa była jej głównym źródłem dochodów.

Laura Robson prowadząca samochód. Za pośrednictwem Twittera

Early Years: Z jakiego kraju pochodzi Laura Robson?

Świat powitał Laurę Robson po raz pierwszy 21 stycznia 1994 roku w Melbourne w Australii. Jest pochodzenia australijsko-białego i ma obywatelstwo australijskie. Ona również identyfikuje się jako biała osoba i praktykuje chrześcijaństwo jako swoją religię.

Laura miała 28 lat w styczniu 2022 roku i zgodnie z jej aktem urodzenia jej znakiem zodiaku jest Wodnik. Jest córką swojej matki Kathy Robson i jej ojca Andrew Robsona, dyrektora ds. ropy naftowej (trenera sportowego i byłego zawodowego koszykarza). Dodatkowo ma dwójkę rodzeństwa: Emily (siostra) i Nicka Robsona (brat, zawodowy pływak). Laura uczyła się w Tanglin Trust School, zanim przeniosła się do Wielkiej Brytanii, gdy miała sześć lat.

wartość netto Bryana Randalla

Jaka jest kariera zawodowa Laury Robson?

Aby przygotować się do swoich debiutanckich zawodów na torze Junior ITF Circuit w 2007 roku, Laura Robson rozpoczęła treningi w Narodowym Centrum Tenisowym. W pierwszej połowie 2008 roku brała udział w trzech finałach, jednocześnie odpadając przed trzecią rundą trzech kolejnych turniejów. Na dziewczęcym turnieju Wimbledonu rywalizowała w swoim dziewiczym Wielkim Szlemie juniorów jako nierozstawiona zawodniczka, pokonując w drodze do finału Melanie Oudin z czołowej lokaty, gdzie pokonała rozstawioną z trzeciego miejsca Noppawan Lertcheewakarn. Od czasu Annabel Croft w 1984 roku stała się pierwszą brytyjską zawodniczką, która swoim zwycięstwem wygrała zawody dziewcząt.

Laura Robson w jej młodym wieku
Laura Robson w swoim małym wieku Źródło: @instagram.com/laurarobson5

Na zakończenie roku została finalistką konkursu im BBC Young Sports Personality of the Year, ale wygrała pływaczka paraolimpijska Eleanor Simmonds. Następnie rywalizowała o pierwsze miejsce w ITF Junior Tour w kwietniowej dywizji juniorów Australian Open 2009, gdzie zajęła piąte miejsce. Była czołową rozstawioną w dywizji juniorów French Open, ale Sandra Zaniewska pokonała ją w drugiej rundzie. Ze względu na skupienie się na karierze seniorskiej weszła do US Open bez rozstawienia iw półfinale pokonała Rosjankę Yanę Buchinę. Mimo świetnego startu zmęczyła się i przegrała w trzech setach. W singlu juniorów Australian Open 2010 Robson, nierozstawiony gracz, pokonał Belindę Woolcock, Julię Putintsevę i Cristinę Dinu w drodze do ćwierćfinału.

Profesjonalna kariera

Dzika karta do głównego losowania turnieju 75 000 $ w Shrewsbury została wręczona Laurze Robson po tym, jak zadebiutowała w ITF Women’s Circuit w turnieju 10 000 $ w Limoges we Francji. Otrzymała drugą dziką kartę za turniej 50 000 $ w Barnstaple, ale przegrała z siódmą rozstawioną Angelique Kerber w rundzie otwarcia w trzech setach. Korzystając z dzikiej karty w Luxembourg Open, zagrała w swoim dziewiczym meczu WTA Tour, przegrywając z Ivetą Benesovą nr 42 na świecie w rundzie otwarcia. Na pierwszą połowę 2009 roku wróciła do obwodu juniorów. W pierwszej rundzie zmierzyła się z ćwierćfinalistką Wimbledonu z 2002 roku i byłą piątą na świecie Danielą Hantuchovą, ale przegrała, mimo przerwy w drugim secie.

Brytyjska tenisistka Laura Robson
Brytyjska tenisistka, Laura Robson Źródło: @eurosport.com

Otrzymała również dziką kartę do rundy kwalifikacyjnej US Open w sierpniu 2009 roku, a 17 października 2009 roku wzięła udział w rundzie kwalifikacyjnej Luxembourg Open. Przegrała z Marią Eleną Camerin w ostatniej rundzie kwalifikacji, pokonała Tetianę Arefyevą w drugiej rundzie, ale Vitalia Diatchenko pokonała ją w ćwierćfinale. Jako część pierwszej brytyjskiej drużyny startującej w rozgrywkach od 1992 roku, Laura rozpoczęła sezon 2010 grając z Andym Murrayem w Pucharze Hopmana. W swoim pierwszym meczu przegrała z Yaroslavą Shvedovą z Kazachstanu, jednak otrzymała dziką kartę w rundzie kwalifikacyjnej singla kobiet Australian Open.

Więcej o Kariera

Następnie po tym, jak jej przeciwniczka Stefanie Vogele przeszła na emeryturę w drugim secie meczu pierwszej rundy, wygrała swój pierwszy mecz w WTA Tour. Dostała dziką kartę do Wimbledonu, gdzie grała z czwartego miejsca Jelena Janković , z którą przegrała w dwóch setach. Jej kolejny mecz w rywalizacji odbył się dopiero pod koniec sierpnia 2010 roku, kiedy to wystartowała w rundzie kwalifikacyjnej US Open. Robson ogłosiła rozstanie z trenerem Martijnem Bokiem 21 września 2010 r., Powołując się na odmowę Bok dostosowania się do jej bardziej wymagającego harmonogramu tras koncertowych w 2011 roku. Następnie rywalizowała w Pan Pacific Open, gdzie pokonała Anastasiję Sevastovą, 57. zawodniczkę na świecie. Jednak Greta Arn, weteranka, która ma 31 lat, pokonała Laurę w pierwszej rundzie głównego losowania.

Jane Fraser pensja

Później wybrała Francuza Patricka Mouratoglou na swojego nowego trenera i przeniosła swoje miejsce pracy do Paryża na sezon 2011. Jej sezon w Pucharze Hopmana został przerwany z powodu kontuzji i ponownie nie grała w rozgrywkach aż do marca 2011 roku. aż do półfinału. Wejść do My otwarci W głównym losowaniu wygrała swoje trzy mecze kwalifikacyjne. W pierwszej rundzie głównego losowania wyprzedziła swoją przeciwniczkę Ayumi Moritę, gdy ta wycofała się z meczu. Następnie pokonała Melanie Oudin, Annę Floris i Olgę Savchuk w trzech rundach kwalifikacji do Australian Open i po raz pierwszy awansowała do głównego losowania.

Po raz pierwszy w swojej karierze zawodowej została wybrana do brytyjskiej drużyny Fed Cup, aby wziąć udział w meczu grupy 1 Europa/Afryka w Ejlacie w Izraelu w dniach 1–4 lutego 2012 r. Nie udało jej się przejść trzeciej rundy Roland Garros zakwalifikowała się do French Open 2012, ale mimo to wzięła udział w Palermo Open i dotarła do swojego pierwszego półfinału WTA Tour.

Laura zaskoczyła rozstawioną z numerem 2 i Robertę Vinci nr 27 na świecie w prostych setach, aby awansować do swojego pierwszego w historii ćwierćfinału WTA po pokonaniu Walentyny Ivakhnenko z numerem 240 na świecie, tracąc tylko jeden punkt w rundzie otwarcia. Ze względu na wycofanie się Chorwatki Petry Martic z igrzysk olimpijskich w 2012 roku, zajęła późne miejsce w grze pojedynczej kobiet. Zdobyła również proste wejście do głównego losowania US Open na podstawie swojego rankingu WTA, gdzie pokonała Samanthę Crawford w rundzie otwarcia.

W drodze do swojej dziewicy Turniej WTA finał przeciwko Hsieh Su-Wei, Robson pokonał rozstawioną z numerem 3 Soranę Cirsteę i ówczesnego 22. na świecie, Zheng Jie, na Guangzhou Open. Dla Brytyjki był to pierwszy finał gry pojedynczej WTA od czasu Jo Durie w 1990 roku. Po pokonaniu Johanny Larsson i Garbine Muguruzy i awansowaniu do głównego turnieju China Open, awansowała do ćwierćfinału, zanim przegrała z Chang Kai-Chen w trzy zestawy. Jednak wynik zapewnił, że zakończy rok z 53. miejscem w rankingu. Robson zajęła 16. miejsce w Charleston i awansowała do drugiej rundy, po czym przegrała z Eugenie Bouchard w trzech setach. Robson przegrała mecz pierwszej rundy w Indian Wells z Sofią Arvidsson w trzech setach.

Jenn Sherman mąż

Rywalizowała także dla Wielkiej Brytanii w meczu barażowym Fed Cup World Group II z Argentyną i zajęła siódme miejsce w Birmingham Classic. Swoją kampanię w US Open Series rozpoczęła 30 lipca 2013 roku w Southern California Open w Carlsbad, gdzie została sparowana z Ayumi Moritą. W dwie godziny i czterdzieści minut pokonała Moritę po powrocie z setu. Później rozpoczęła kampanię 2014 w Hobart International, jednak została zmuszona do wycofania się z meczu z Yaniną Wickmayer w pierwszej rundzie z powodu kontuzji lewego nadgarstka. Po opuszczeniu Australian Open w 2015 roku z powodu 12-miesięcznej nieobecności w zawodach, wypadła z rankingu WTA.

Laura Robson: Była mistrzyni Wimbledonu juniorów gra w tenisa po raz pierwszy od roku po operacji - Eurosport
Wzięła udział w Wielkiej Brytanii w meczu barażowym Fed Cup World Group II. Za pośrednictwem Eurosportu

Jej pierwszy mecz rywalizacyjny po półtorarocznej przerwie miał miejsce w czerwcowej rundzie kwalifikacyjnej Eastbourne International, gdzie została pokonana przez najwyżej rozstawioną Darię Gavrilovą w setach prostych. Później pokonała lokalną dziką kartę Ghitę Benhadi w Rabacie, aby zdobyć ją jako pierwsza WTA zwycięstwo od czasu kontuzji w 2013 roku, pokonując ją 6:2, 6:3. Wygrała także swój pierwszy mecz WTA od czasu kontuzji w 2013 roku, pokonując Klarę Koukalovą w eliminacjach w Stuttgarcie.

Dodatkowo Laura otrzymała dziką kartę do rundy kwalifikacyjnej US Open 2016. Po US Open odpadła z czterech z sześciu turniejów ITF w pierwszej rundzie, w tym z jednego z przeciwnikiem zajmującym 1048. miejsce w rankingu. Swoją kampanię 2017 rozpoczęła w Auckland, ale Tereza Martincova pokonała ją w pierwszej rundzie kwalifikacji. Na Australian Open została pokonana przez Amandine Hesse w pierwszej rundzie kwalifikacji w dwóch setach.

Na początku swojego sezonu na kortach trawiastych startowała w 100 000 $ Surbiton, ale przegrał z Mariną Erakovic w pierwszej rundzie. Następnie wygrała dziką kartę na Wimbledonie, ale przegrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maia w pierwszej rundzie. Jej ocena 230 była wciąż zbyt niska, aby zakwalifikować się bezpośrednio do Australian Open, więc nie mogła wziąć udziału w rundzie kwalifikacyjnej. Ona i CoCo Vandeweghe rywalizowały w pierwszej rundzie losowania gry podwójnej kobiet, gdzie zostały wyeliminowane w dwóch setach. W następnym tygodniu Laura spadła do Jennifer Elie nr 415 na świecie w pierwszej rundzie Burnie International, ale wygrała mistrzostwa w grze podwójnej z Vanią King. W lipcu 2018 roku przeszła operację stawu biodrowego po tym, jak wraz z Fanny Stollar wygrała debel na ITF zawody w Jokohamie w marcu.

hannah storm pensja
  Laura Robson: Była mistrzyni Wimbledonu juniorów i srebrny medal olimpijski potwierdza zakończenie kariery tenisowej | Wiadomości tenisowe | Sky Sports
Laura Robson: Była mistrzyni Wimbledonu juniorów i srebrna medalistka olimpijska potwierdza zakończenie kariery tenisowej. Za pośrednictwem Sky Sports

Następnie powróciła do tenisa 12 lutego 2019 r. Na gali 60 000 $ w Shrewsbury, gdzie została pokonana przez Kathinkę von Deichmann w trzech setach. Następnie brała udział w turnieju kwalifikacyjnym Bolton o wartości 25 000 $ w kwietniu, docierając do drugiej rundy, po czym przegrała w setach prostych z Tarą Moore. Brała także udział w kwalifikacjach Sunderland za 25 000 $, gdzie pokonała Ellie Tsimbilakis w prostych setach i Alicię Barnett w dogrywce, aby awansować do głównego losowania, co oznacza jej powrót do turnieju. Robson zwyciężył w zaciętej walce w trzech setach w pierwszej rundzie, po czym przegrał z inną Brytyjką i czołową rozstawioną Harriet Dart. Robson, która ma 28 lat, również ogłosiła, że ​​16 maja 2022 r. zakończy karierę tenisową.